Авто релето FLS821S

Краток опис:

 способност 30A префрлување

 1 форма контакт форма 

Запечатени IP67 и капак видови на располагање

 димензии Резиме: 22.5 X17.5X27.5


детали за производот

Тагови производ

F eatures

30A способност префрлување

 1 форма Форма А контакт                                                                       

Резиме димензии: 32,5 X27.0X30.

спецификација

контакт формулар 1A
контакт материјал    AgSno2
Макс, оперативни струја 30A
Max.Operating напон 27VDC
Отценети оптоварување (резистивни оптоварување) 1A: 30A 15A 13.5VDC 27VDC    
отпор на изолација 100MΩ
Диелектрична цврстина (калем и контакт) 500VAC
Собна температура -40 ° C ~ + 85 ° C
Работат / време за медиумите 10ms / 10ms
Механички Llife (min) 1 X10 6
Електричен работен век (min) 1 X10 5
Тип терминал терминал

 

C нафта Рејтингот

 

стандард

нормално напон

(VDC)

Пик-ап напон

(VDC)

 

Осипување напон

(VDC)

калем resistace

 (Q ± 10%)

 

паралелно отпор

(Q ± 5%)

 

еквивалентно 

отпорност

(Q ± 10%)

   моќ

потрошувачка

(W)

 

Max.allowable overdrive напон 1) (VDC)

20 ° C

85 ° C

12

8.4

1.2

90

-

-

1.6

20,2

15,7

12

8.4

1.2

80

680

79,5

1.8

20,2

15,7

24

16,8

2.4

360

-

-

1.6

40,5

31,5

24

16,8

2.4

320

2700

317,6

1.8

40,5

31,5


Подредување   ВОДИЧ

FLS821S

 c5

Забелешка: (1) Во случај на толеранција е прикажано на преглед димензија: преглед dimension≤1mm, толеранција треба да биде ± 0.2mm;

Резиме димензија> 1mm and≤5mm, толеранција треба да биде ± 0.3mm; преглед димензија> 5mm,

толеранција треба да биде ± 0.4mm.

 C1  • Претходно:
  • Следно:

  • Поврзани производи

    WhatsApp Online Chat !