Авто релето FLS823G

Краток опис:

● 40A способност префрлување

● 1 форма, A, 1 форма Форма C контакт                   

● запечатени IP67 и капак видови на располагање

● димензии Резиме: 23,0 X15.5X25.4


детали за производот

Тагови производ

контакт формулар 1A, 1C
контакт материјал    AgSno2
Макс, оперативни струја 30A
Max.Operating напон 27VDC
Отценети оптоварување (резистивни оптоварување) 1A: 30A 13.5VDC 15A 27VDC 1C: NO / NC 30A / 20A 13.5VDC 20A / 10A 27VDC
отпор на изолација 100MΩ
Диелектрична цврстина (калем и контакт) 500VAC
Собна температура -40 ° C ~ + 85 ° C
Работат / време за медиумите 10ms / 10ms
Механички Llife (min) 1 X10 6
Електричен работен век (min) 1 X10 5
Тип терминал терминал

спецификација

 

C нафта Рејтингот

 

стандард

нормално напон

(VDC)

Пик-ап напон

(VDC)

 

Осипување напон

(VDC)

калем resistace

 (Q ± 10%)

 

паралелно отпор

(Q ± 5%)

 

еквивалентно 

отпорност

(Q ± 10%)

 

моќ

потрошувачка

(W)

 

Max.allowable overdrive напон 1) (VDC)

20 ° C

85 ° C

12

8.4

1.2

90

-

-

1.6

20,2

15,7

12

8.4

1.2

80

680

79,5

1.8

20,2

15,7

24

16,8

2.4

360

-

-

1.6

40,5

31,5

24

16,8

2.4

320

2700

317,6

1.8

40,5

31,5

Подредување   ВОДИЧ

FLS823G
Надворешни димензии

8Y

Забелешка: (1) Во случај на толеранција е прикажано на преглед димензија: преглед dimension≤1mm, толеранција треба да биде ± 0.2mm;

Резиме димензија> 1mm and≤5mm, толеранција треба да биде ± 0.3mm; преглед димензија> 5mm,

толеранција треба да биде ± 0.4mm.

 8y1


  • Претходно:
  • Следно:

  • Поврзани производи

    WhatsApp Online Chat !